Uczniowie

Planer Kariery

 
Konkurs Planer Kariery w XXIV Liceum Ogólnokształcącym
 
Zapraszamy i zachęcamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w konkursie z zakresu doradztwa zawodowego, organizowanym przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi.

IX Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie

 
IX FORUM MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ INFORMATYCZNIE
 
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na IX Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie organizowane przez uczniów - członków Akademii Młodych Twórców.
 
Spotkanie na temat „Nowoczesne technologie wyzwaniem dla młodzieży” odbędzie się 15 grudnia (środa) 2021 roku w godz. 16.00-18.30 w formie zdalnej.

MECHATRONIKA WOKÓŁ NAS

 
MECHATRONIKA WOKÓŁ NAS 
 
Pracownia Edukacji Zawodowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów szkół na edukacyjne zajęcia pozaszkolne w Regionalnym Ośrodku Edukacji Mechatronicznej. 
 
Celem spotkania jest zaprezentowanie: 
 • zmodernizowanego Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej, 
 • przykładów wykorzystania mechatroniki w różnych obszarach przemysłowych, 

BADANIE JAKOŚCI GLEBY I WODY Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych

 
BADANIE JAKOŚCI GLEBY I WODY
 
Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych
 
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach dotyczących badania stopnia zanieczyszczenia gleby oraz wody.
 
W trakcie zajęć uczniowie będą mieli możliwość poznania podstawowych cech gleby i wody, a także przeprowadzą proste doświadczenia pozwalające na zbadanie właściwości wody oraz gleby.

MATURA 2022 - CHEMIA Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów przygotowujące do egzaminu maturalnego z chemii

 
MATURA 2022 - CHEMIA
 
Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów przygotowujące do egzaminu maturalnego z chemii
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, którzy w roku szkolnym 2021/2022 przystąpią do egzaminu maturalnego z chemii, do udziału w bezpłatnych zajęciach przygotowujących do tego egzaminu. Tematyka spotkań będzie obejmowała m.in.

Analiza i interpretacja danych statystycznych w arkuszach maturalnych z historii i wiedzy o społeczeństwie, warsztaty

 
Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej zaprasza zainteresowanych nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie z wszystkich typów szkół na warsztaty:
 
Analiza i interpretacja danych statystycznych
w arkuszach egzaminacyjnych z historii i wiedzy o społeczeństwie
 
Tematyka spotkania:
 • klasyfikacja danych statystycznych,
 • krok po kroku czyli, sposoby analizy i interpr

SZKOŁA ĆWICZEŃ – EDUKACJA NA MIARĘ CZASÓW, POTRZEB I MOŻLIWOŚCI

 

 

INFORMACJE O KONFERENCJI

Ogólnopolski Operator Oświaty oraz Szkoła Ćwiczeń „Architekci Wiedzy”  wraz z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Uczelnią Nauk Społecznych w Łodzi ma zaszczyt zaprosić na Konferencję pt. „SZKOŁA ĆWICZEŃ – EDUKACJA NA MIARĘ CZASÓW, POTRZEB I MOŻLIWOŚCI”

Code Week 2021 z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 
Code Week 2021 z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
 
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego dołącza się do organizacji działań związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania. W dniach 9 – 24 października br. odbędzie się kolejna edycja Code Week. Z tej okazji przygotowaliśmy ofertę warsztatową dla uczniów szkół podstawowych.

Akademia Młodych Twórców

 
AKADEMIA MŁODYCH TWÓRCÓW 
 
Działalność Akademii Młodych Twórców, Twórczej Szkoły Komputerowej i Dziecięcej Akademii Młodych Twórców prowadzona będzie w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w formie stacjonarnej lub zdalnej. Zajęcia rozpoczną się w październiku bieżącego roku.   
 
W ramach Twórczej Szkoły Komputerowej  zaplanowano utworzenie następujących grup warsztatowych:   

  Punkt Konsultacyjny Sytuacja na rynku pracy w Łodzi i w województwie łódzkim-zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników i oczekiwania pracodawców

   
  PUNKT KONSULTACYJNY NA E-TARGACH EDUKACYJNYCH
   
  SYTUACJA NA RYNKU PRACY W ŁODZI I W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM
  zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników i oczekiwania pracodawców
   
  Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji w ŁCDNiKP zaprasza osoby zainteresowane do odwiedzenia Punktu Konsultacyjnego, w którym dyżurujący pracownicy Obserwatorium będą udzi

  Złote szkoły NBP

   
   
  ZŁOTE SZKOŁY NBP
   
  W ramach współpracy z Narodowym Bankiem Polskim Oddziałem Okręgowym w Łodzi informujemy, że od 18 stycznia 2021r. NBP uruchomił ogólnopolski program edukacyjny pod nazwą „Złote Szkoły NBP”. Program skierowany jest do uczniów klas VII i VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

  Zajęcia edukacyjne dla uczniów – Na kogo czeka praca? Wybrane problemy rynku pracy w Łodzi i regionie. Jedna godzina lekcyjna/konsultacje grupowe dla uczniów

   
  Oferta Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji
   
  ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW – NA KOGO CZEKA PRACA?
  WYBRANE PROBLEMY RYNKU PRACY W ŁODZI I REGIONIE
   

  VIII Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie

  VIII FORUM MLODZIEŻY UZDOLNIONEJ INFORMATYCZNIE
   
  Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na VIII Forum Młodzieży Uzdolnionej Informatycznie organizowane przez uczniów - członków Akademii Młodych Twórców.
   
   
  Spotkanie na temat „Akademia Młodych Twórców w kształtowaniu postaw twórczych uczących się” odbędzie si

  Katalog dobrych praktyk w edukacji. Zeszyt 26 Z działalności łódzkich przedszkoli

  Zakończono prace związane z przygotowaniem Katalogu dobrych praktyk w edukacji. Zeszyt 26. Jest on w całości poświęcony dorobkowi nauczycieli przedszkoli. To sprawiło, iż nadaliśmy mu podtytuł „Z działalności łódzkich przedszkoli”. Publikacja powstała we współpracy z panią Elżbietą Ciesiołkiewicz doradcą metodycznym ds. edukacji przedszkolnej w ŁCDNiKP.

  Strony