Punkt konsultacyjny programu Erasmus+

Aktualności

SPOTKANIE INFORMACYJNE 14 PAŻDZIENIKA

REGIONALNY PUNKT INFORMACYJNY PROGRAMU ERASMUS+

Od czerwca 2018 r. w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego działa Regionalny Punkt Informacyjny największego unijnego programu edukacyjnego – Erasmus+. Regionalne Punkty Informacyjne powołane zostały z inicjatywy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Ich funkcjonowanie obejmie okres od marca 2018 r. do końca 2020 r.

Działalność Regionalnych Punktów Informacyjnych kierowana jest do przedstawicieli instytucji oświatowych, nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych/edukacyjnych, kadry placówek edukacyjnych, przedstawicieli organów prowadzących, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich osób zainteresowanych uczestnictwem w najpopularniejszym unijnym programie edukacyjnym, jakim jest Erasmus+.

Zadaniem Punktu jest udzielanie rzetelnych i aktualnych informacji na temat zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji programów, doradzanie, oraz ewentualna pomoc w kwestiach formalnych związanych z aplikowaniem.

W każdy czwartek, w lipcu i sierpniu, w godzinach 10:00 – 14:00 będzie można bezpośrednio porozmawiać z ekspertami na temat programu Erasmus+ oraz innych programów międzynarodowych realizowanych przez Narodową Agencję. Od września               2018 r. Punkt Informacyjny będzie czynny w godzinach 12.00 – 16.00. 

Kontakt:
tel. 42 678 33 78

Konsultanci: Barbara Wrąbel, Anna Koludo

Miejsce:
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Łódź, ul. Kopcińskiego 29, pokój 301, 304, III p.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

12 i 13 października 2018 r. w całej Unii Europejskiej, a także poza nią, po raz kolejny odbędzie się akcja #ErasmusDays, podczas której program Erasmus+ oraz rezultaty jego projektów będą szeroko promowane.

W związku z powyższym mamy dla Państwa wyzwanie! Chcemy Państwa prosić, aby każdy RPI zrealizował w jednym z tych dwóch inicjatywę, która będzie promować program Erasmus.

Liczymy na państwa kreatywność.

Jak Państwo zapewne wiecie, rok 2018 został ogłoszony Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, dlatego miło by było, aby wydarzenia w tych dniach miały z tym związek.

Działaniem może być spotkanie informacyjne o programie Erasmus+ połączone z mini debatami (może z udziałem beneficjentów, którzy realizowali projekt związany z kulturą w Waszym województwie) lub warsztatami dla potencjalnych beneficjentów. A może sami Państwo wpadli na jakąś ciekawą koncepcję, którą chcieliby się z nami podzielić.

Czekam na Państwa pomysły do czwartku, 19 lipca br. 

Więcej informacji dot. akcji znajdą Państwo na stronie https://www.generation-erasmus.fr/erasmusdays2018-en/

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Regionalny Punkt Informacyjnyprogramu Erasmus+, funkcjonujący w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek edukacyjnych, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz instytucji związanych  z edukacją na spotkanie informacyjne które odbędzie się 27 września 2018 r. w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Łódź, ul. Kopcińskiego 29,  godz. 14.30, sala 210.

Uczestnicy:

  • poznają możliwości współpracy międzynarodowej w programie Erasmus+ ,
  • dowiedzą się, jak  złożyć wniosek o dofinansowanie realizacji projektu,
  • będą mogli skonsultować własne potrzeby związane projektowaniem działań w programie Erasmus+,
  • poznają przykłady dobrej praktyki

Udział w zajęciach jest bezpłatny, zainteresowanych Państwa prosimy                o zarejestrowanie się drogą elektroniczną na stronie www.wckp.lodz.pl, zakładka zgłoszenia elektroniczne