Zaproszenie na konferencję "W poszukiwaniu różnorodnych dróg rozwoju zainteresowań i zdolności małego dziecka"

Nr szybkiej informacji:
Adresat:
dla nauczycieli przedszkoli, klas I-III oraz świetlic szkolnych
Informacja o wydarzeniu:

Zaproszenie na konferencję W poszukiwaniu różnorodnych dróg rozwoju zainteresowań i zdolności małego dziecka

Doradcy Pracowni Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej zapraszają zainteresowanych nauczycieli przedszkoli, klas I-III oraz świetlic szkolnych do udziału w konferencji metodycznej, która odbędzie się 14 marca 2014 r., w godzinach 14.00-17.00, w budynku Międzynarodowych Targów Łódzkich,  al. Politechniki 4, w sali konferencyjnej A.

Celem spotkania jest:

• zapoznanie nauczycieli z nowoczesnymi modelami i kierunkami procesu ukierunkowanego na samodzielne uczenie się dzieci;
  • upowszechnienie dobrych praktyk: doradców metodycznych i nauczycieli w zakresie rozwijania wybranych zainteresowań i umiejętności uczniów;
  • zainspirowanie nauczycieli do wytwarzania i wykorzystywania niekonwencjonalnych środków dydaktycznych w działaniach z dziećmi.

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie wystawa pomocy dydaktycznych opracowanych przez nauczycieli na konkurs, zorganizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz firmę Nowa Szkoła.

Program konferencji:

Sesja I - 14.00-15.15

Dziecko zdolne - jak ustrzec przed wystąpieniem syndromu nieadekwatnych osiągnięć - Małgorzata Marczak, Alicja Krzyżańska;

Model uczenia się w Dziecięcej Akademii Młodych Twórców - Hanna Derewlana, Agnieszka Kacprzak;

Atrakcyjna przestrzeń edukacyjna wyzwaniem dla kreatywności dzieci i nauczycieli - Anna Koralewska;

Nowoczesne środki dydaktyczne stymulatorem w rozwoju potencjału małego dziecka - Bogusława Bagłaj

15.15-15.45 - przerwa

Zwiedzanie wystawy konkursowej „Najciekawszy nauczycielski środek dydaktyczny
w edukacji małego dziecka” - wybór pracy do nagrody  publiczności

Sesja II - 15.45 -17.00

Rozwijanie „umysłów przyszłości” sposobem na osiąganie sukcesów ucznia w zmieniającej się rzeczywistości - Anna Szczękulska, Lidia Fisiak;

Widzieć więcej - o możliwościach książki obrazowej i efektach jej wykorzystania w edukacji dzieci  - Anna   Mrozińska;

Umiejętności społeczne kluczem rozwoju zdolności interpersonalnych i intrapersonalnych -

Magdalena Niedzielska, Jolanta Rynans;

Wspólne działania nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na rzecz rozwijania zainteresowań i zdolności matematycznych dzieci - Elżbieta Gajda, Beata Walicka, Aleksandra Proc

Rozstrzygnięcie konkursu „Nauczycielski środek dydaktyczny w edukacji małego dziecka” - Beata Wosińska

Potwierdzeniem udziału w konferencji jest przesłanie kart zgłoszeń faxem na adres Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego lub informacji drogą elektroniczną -  derewlanahanna@interia.pl., do 11 marca 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kierownik Pracowni Edukacji

Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej: