I Specjalistyczna Konferencja Bezpieczeństwo Informacyjne w Szkole i Placówce Oświatowej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Nr szybkiej informacji:
Adresat:
Dyrektorzy, nauczyciele szkół, przedszkoli, placówek oświatowych oraz przedstawiciele organów prowadzących.
Informacja o wydarzeniu:

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

rekomenduje

I Specjalistyczną Konferencję

Bezpieczeństwo Informacyjne w Szkole i Placówce Oświatowej

pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Organizatorem konferencji jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów  w Warszawie oraz Polski Komitet Normalizacyjny.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów, nauczycieli szkół, przedszkoli, placówek oświatowych oraz przedstawicieli organów prowadzących, w szczególności z województwa mazowieckiego.

Konferencja odbędzie się 30 października 2014 roku (czwartek) w Zespole Szkół
im. inż. St. Wysockiego (d. Kolejówka) w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 56.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i zaprezentowanie dobrych praktyk
w zakresie organizacji skutecznego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym (SZBI) w szkole i placówce oświatowej. Taki system powinien obejmować swym zakresem wszystkie aktywa informacyjne przetwarzane w szkole, w tym tak ważne dla oświaty dane osobowe. Powinien także chronić je w sposób kompleksowy, czyli wykorzystując do tego celu szerokie spektrum zabezpieczeń, takich jak zabezpieczenia fizyczne, informatyczne, organizacyjne i osobowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych OEIiZK i PKN:

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest zgłoszenie swojego udziału w systemie elektronicznej rejestracji.

Konferencja jest bezpłatna. Liczba miejsc ograniczona!

Program Konferencji:

Rejestracja uczestników – pobranie materiałów w holu przed aulą

Otwarcie konferencji:

Wystąpienia honorowych gości

Wykład inauguracyjny - Tomasz  Schweitzer – Prezes PKN

I część

1.  Jak zorganizować skuteczny system zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym w szkole? – Grażyna Ożarek, PKN

2.  Wykorzystanie norm w projektowaniu i utrzymywaniu systemów służących do przetwarzania danych osobowych – Andrzej Kaczmarek, GIODO

3.  Dyskusja

Przerwa

II część

13:00