e-Targi Edukacyjne Łódź 2023

Od 22 do 25 marca trwały e-Targi Edukacyjne Łódź 2023. Ich organizatorem było Miasto Łódź, a współorganizatorem Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

W ciągu czterech dni w wydarzeniu wzięło udział aż 15,5 tysiąca gości. Zaprezentowano im się 42 audycje, prowadzone na żywo w specjalnie zbudowanym studiu telewizyjnym przez pracowników ŁCDNiKP. W audycjach wzięli udział przedstawiciele 9 łódzkich liceów ogólnokształcących (I LO, III LO, XI LO, XVIII LO, XXIII LO, XXIX LO, XXX LO, XXXII LO, XLVIII LO) oraz 14 szkół zawodowych (Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Samochodowych i Mechatronicznych, Zespół Szkół Gastronomicznych, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 6, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Poligraficznych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich, Technikum nr 3, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5, Zespół Szkół Budowlano-Technicznych, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Zespół Szkół Edukacji Technicznej, Zespół Szkół Rzemiosła). Swoją ofertę przedstawiły również szkoły prywatne: GKJ, Anagra, Szkoła Edukacji Innowacyjnej. Szczególnie wartościowy dla ósmoklasistów był trzyczęściowy cykl „Rekrutacja bez tajemnic”, obejmujący audycje: „Jak liczyć punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych”, „Jak wskazać wybrane szkoły i klasy w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych”, „Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych”.

W ostatnim dniu targów informacje o możliwościach studiowania przekazały uczniom szkół ponadpodstawowych trzy łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki - Wydział Nauk o Wychowaniu, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa. Targowe studio emitowało też promocyjne filmy, opracowane przez szkoły, uczelnie i firmy. Oferta Łódzkich e-Targów Edukacyjnych - Łódź 2023 była skierowana zarówno do uczniów polskich, jak i ukraińskich. W dwu wersjach językowych - polskiej i ukraińskiej - opracowano stronę internetową edulodz2023.pl, która prezentowała aktywne wizytówki szkół i uczelni, z linkami do ich stron, a także informacje o towarzyszących targom wydarzeniach organizowanych przez szkoły i przez ŁCDNiKP, w postaci dni otwartych, warsztatów, kursów, konferencji i innych spotkań edukacyjnych.

Strona Łódzkich e-Targów Edukacyjnych - Łódź 2023 https://edulodz2023.pl/  będzie funkcjonowała aż do następnej edycji, zaplanowanej na rok 2024, udostępniając zainteresowanym wszystkie audycje i pozostałe materiały targowe.