Punkt konsultacyjny programu Erasmus+

Aktualności

REGIONALNY PUNKT INFORMACYJNY PROGRAMU ERASMUS+

Od czerwca 2018 r. w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego działa Regionalny Punkt Informacyjny największego unijnego programu edukacyjnego – Erasmus+. Regionalne Punkty Informacyjne powołane zostały z inicjatywy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Ich funkcjonowanie obejmie okres od marca 2018 r. do końca 2020 r.

Działalność Regionalnych Punktów Informacyjnych kierowana jest do przedstawicieli instytucji oświatowych, nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych/edukacyjnych, kadry placówek edukacyjnych, przedstawicieli organów prowadzących, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich osób zainteresowanych uczestnictwem w najpopularniejszym unijnym programie edukacyjnym, jakim jest Erasmus+.

Zadaniem Punktu jest udzielanie rzetelnych i aktualnych informacji na temat zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji programów, doradzanie, oraz ewentualna pomoc w kwestiach formalnych związanych z aplikowaniem.

W każdy czwartek, w lipcu i sierpniu, w godzinach 10:00 – 14:00 będzie można bezpośrednio porozmawiać z ekspertami na temat programu Erasmus+ oraz innych programów międzynarodowych realizowanych przez Narodową Agencję. Od września               2018 r. Punkt Informacyjny będzie czynny w godzinach 12.00 – 16.00. 

Kontakt:
tel. 42 678 33 78

Konsultanci: Barbara Wrąbel, Anna Koludo

Miejsce:
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Łódź, ul. Kopcińskiego 29, pokój 301, 304, III p.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

12 i 13 października 2018 r. w całej Unii Europejskiej, a także poza nią, po raz kolejny odbędzie się akcja #ErasmusDays, podczas której program Erasmus+ oraz rezultaty jego projektów będą szeroko promowane.

W związku z powyższym mamy dla Państwa wyzwanie! Chcemy Państwa prosić, aby każdy RPI zrealizował w jednym z tych dwóch inicjatywę, która będzie promować program Erasmus.

Liczymy na państwa kreatywność.

Jak Państwo zapewne wiecie, rok 2018 został ogłoszony Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, dlatego miło by było, aby wydarzenia w tych dniach miały z tym związek.

Działaniem może być spotkanie informacyjne o programie Erasmus+ połączone z mini debatami (może z udziałem beneficjentów, którzy realizowali projekt związany z kulturą w Waszym województwie) lub warsztatami dla potencjalnych beneficjentów. A może sami Państwo wpadli na jakąś ciekawą koncepcję, którą chcieliby się z nami podzielić.

Czekam na Państwa pomysły do czwartku, 19 lipca br. 

Więcej informacji dot. akcji znajdą Państwo na stronie https://www.generation-erasmus.fr/erasmusdays2018-en/

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wyjątkowe wydarzenie edukacyjne! Ruszyła rejestracja na Kongres Rozwoju Systemu Edukacji

Już dziś zapraszamy na pierwszy Kongres Rozwoju Systemu Edukacji, który odbędzie się              10 września 2018 r. w Warszawie (PGE Narodowy, Biznes Klub).

Ideą przedsięwzięcia jest podkreślenie wpływu jakości kształcenia na poziom kompetencji Polaków i ich konkurencyjność na rynku pracy. Tematem spotkania będą nie tylko kompetencje istotne w przestrzeni zawodowej, ale ważne także w życiu prywatnym oraz                       w aktywności społecznej i obywatelskiej.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Kongresu  https://kongres.frse.org.pl