Punkt konsultacyjny programu Erasmus+

Aktualności

 

 

 

 

 

Program Erasmus+ oferuje wsparcie w regionach poprzez następujące formy:

1. Spotkania informacyjne:
Konsultanci realizują w miastach wojewódzkich spotkania informacyjne. Trwają one jeden dzień – do 5 godzin. Na spotkaniu informacyjnym poruszana jest tematyka związaną ze strukturą Programu Erasmus+ z podziałem na Akcje, sektory i ich specyfikę, założeniami jakościowymi w poszczególnych Akcjach, priorytetami oraz zasadami finansowania działań. Ponadto konsultanci udzielają informacji a na temat technicznych kwestii związanych z wypełnieniem wniosków oraz obsługą systemu URF i ECAS oraz nr PIC.

Informacje na temat naboru na spotkania dostępne są na Akademii Erasmus+.

2. Konsultacje
Przeszkolone i autoryzowane osoby udzielają konsultacji i doradzają w danych regionach. Z konsultantem można przedyskutować swój pomysł na projekt, zasięgnąć porady dotyczącej prawidłowego wypełnienia wniosku o dofinansowanie, zrealizowania już zaakceptowanego projektu bądź w zakresie zasad finansowania projektów.

W Punkcie Konsultacyjnym programu ERASMUS+ zlokalizowanym w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego konsultantami są:

Anna Koludo
tel. 426786983, 426783378, e-mail: koludo@wp.pl
Konsultacje: poniedziałek i środa, g. 14:00-17:00

Barbara Kuźmicka-Wrąbel
tel. 426783378, e-mail: basiawrabel@o2.pl
Konsultacje dla woj. łódzkiego: poniedziałek i środa, g. 14:00-17:00

Konsultanci na pracę związaną z programem Erasmus+ poświęcają określony czas w tygodniu, dlatego prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia spotkania indywidualnego.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Uwaga!

Dotyczy składania wniosków w Programie Erasmus+

Najnowsze  wnioski e-form da się obsługiwać tylko z najnowszego Adobe Readera (wbrew temu, co twierdzi w instrukcji do e-forma, Komisja Europejska).

 

Co to oznacza dla nas w praktyce?

Beneficjenci, którzy używają starszych wersji mogą zgłaszać błąd. Błąd pojawia się przy sprawdzeniu PIC’a, więc na bardzo początkowym etapie wypełniania formularza.

Jakie jest rozwiązanie?

Instalacja najnowszego Adobe. Ale uwaga, najnowszego Adobe nie da się zainstalować pod Windows XP i Windows Vista. W takim przypadku, żeby wypełnić e-form beneficjenci muszą mieć nowszy system -Windows 7, 8 albo 10.

Komunikat w tej sprawie będzie opublikowany na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

W otwartej Europie wszystkie języki są ważne

Zapraszamy na SZKOLENIE na temat wielojęzyczności i wielokulturowości.

Społeczna Akademia Nauk zaprasza na szkolenie, które pozwoli Wam poznać nowe metody pracy nad wielojęzycznością i wielokulturowością w edukacji szkolnej. LINK

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Szanowni Państwo,

 

Program Erasmus+ zakłada współpracę Narodowych Agencji w ramach tzw. TCA (Transnational Cooperation Activities). Jest to obszar, w ramach, którego dotychczas bardzo aktywny był, i nadal jest, sektor Młodzieży, natomiast obecnie również sektory edukacji szkolnej i szkolenia zawodowego zaczynają być aktywne na polu TCA.

 

Na stronie internetowej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pod adresem

http://erasmusplus.org.pl/edukacja-szkolna/szkolenia/

pojawiła się oferta szkoleń dla nauczycieli, pracowników samorządowych odpowiedzialnych za oświatę, wizytatorów, doradców metodycznych.

 

Mamy nadzieję, że oferta szkoleń TCA będzie się sukcesywnie rozwijać i że znajdą Państwo szkolenie czy seminarium dla siebie. 

 

Barbara Wrąbel, Anna Koludo

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

INSTYTUCJE SZUKAJĄCE PARTNERÓW 

  1. HOMINEM DEVELOPING PEOPLE

  2.  Primary school Karol Wojtyla, located in Belmonte Mezzagno

  3. Włoska szkoła z miasta Catania (region Sycylii) poszukuje zainteresowanej szkoły do współpracy przy projekcie w ramach działania KA2 - Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk.

  4. ATTEST Ltd. – jednostka szkoleniowa z Czech – poszukuje partnerów do projektu „Digital Teacher”

  5. AKCJA KA2 - Brytyjskie miasto Basingstoke oraz szwedzka gmina Gävle poszukują partnerów

  6. Cultural Heritage – Project proposal

  7.  FORMAT-Formazione Tecnica is a Veneto Region Training Centre

 

załączniki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon 30121401.PDF1.05 MB