Szanowni Państwo,

Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli otrzymało informację o poszukiwaniu partnerów z Polski do projektu w ramach programu Erasmus+. Zwracam się zatem do Państwa z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu tej wiadomości wśród potencjalnie zainteresowanych jednostek z regionu łódzkiego (szkoły, ośrodki doskonalenia nauczycieli itp.)

Włoska szkoła z miasta Catania (region Sycylii) poszukuje zainteresowanej szkoły do współpracy przy projekcie w ramach działania KA2 - Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk.

Podstawowym założeniem projektu jest pomoc uczniom wywodzącym się z ubogich środowisk, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, celem zwiększenia ich szans rozwoju.

Cele szczegółowe:

·         wsparcie nauczycieli w pracy w klasie o zróżnicowanej strukturze uczniów, gdzie część pochodzi z trudnych środowisk – wdrażanie nowych metod i narzędzi;

·         poprawa wyników szkolnych uczniów wywodzących się z ubogich środowisk;

·         wymiana doświadczeń między nauczycielami z różnych krajów;

·         doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli biorących udział w projekcie;

·         umocnienie współpracy z rodzicami uczniów;

·         wzrost zaangażowania jednostek zewnętrznych, takich jak np. ośrodki pomocy społecznej.

Poszukiwani partnerzy: szkoły zlokalizowane w obrębie problemowych obszarów miejskich.

Termin zgłaszania chęci współpracy przy projekcie: 28.02.2015 r.

Kontakt:

Mrs Tiziana Motta: