Katalog dobrych praktyk w edukacji. Zeszyt 35. Pedagodzy pracujący z pasją

Nr komunikatu: 
3
Rok szkolny: 
2021/2022
Autor: 
Grażyna Adamiec
 
KOMUNIKAT NR 3
PRACOWNI EDUKACJI ZAWODOWEJ
 
ROK SZKOLNY 2021/2022
 
Katalog dobrych praktyk w edukacji. Zeszyt 35.
Pedagodzy pracujący z pasją
 
Szanowni Państwo.
 
Katalog dobrych praktyk w edukacji dotychczas prezentował różne działania, wydarzenia, które korzystnie wpływały na efektywność kształcenia, na realizację wymagań wobec szkół i przedszkoli.
 
Przedstawialiśmy w nim sylwetki proinnowacyjnych nauczycieli i dyrektorów, w tym tych którzy otrzymali tytuły i certyfikaty podczas corocznie organizowanej gali „Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji”.
 
Sporządzaliśmy wydania Katalogu … służące upowszechnieniu ważnych koncepcji i przedsięwzięć, jak np. „Drama w Centrum - koalicja na rzecz edukacji kulturowej”.
 
Przygotowywaliśmy wydania specjalne, jak np. to dotyczące działalności łódzkich przedszkoli. Pokazaliśmy osiągnięcia nauczycieli przedszkoli, a także efekty współpracy doradców metodycznych ds. wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielami. Publikację prezentowano i przekazano uczestnikom ważnej ogólnopolskiej konferencji.
 
Niektóre z wydań Katalogu dotyczyły wybranych obszarów kształcenia. Tak powstał zeszyt obejmujący działania na rzecz edukacji zawodowej. Scharakteryzowano w nim pracę łódzkich szkół zawodowych (obecnie branżowych) na rzecz wspierania uczniów w uzyskiwaniu wysokich kompetencji zawodowych i społecznych.
 
W zeszycie 35. „Katalogu dobrych praktyk w edukacji” prezentujemy sylwetki Henryki Michalskiej - dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych w Łodzi, Doroty Stefaniak - dyrektora Zespołu Szkół Edukacji Technicznej w Łodzi oraz Ewy Tomaszewskiej - nauczycielki pracującej w Zespole Szkół Przemysłu Mody w Łodzi. W przygotowanej publikacji prezentujemy to, co wyróżnia te osoby: pasja w kreowaniu dobrych relacji z pracodawcami i uczniami, zaangażowanie w pracę i współpracę, wysokie kompetencje zawodowe, społeczne i radość z efektów wdrażanych zmian, które przekładają się na klimat szkoły, sukcesy uczniów i zainteresowanie szkołą otoczenia zewnętrznego.
 
Wstęp do wydania przygotowali - Grażyna Adamiec, Janusz Moos.
Sylwetki pedagogów zaprezentowały - Grażyna Adamiec, Maria Michalak ze wsparciem Marii Stompel.
 
Zapraszamy do lektury wszystkich wydań Katalogu dobrych praktyk w edukacji. Wersję pdf publikacji zamieszczono na stronie internetowej ŁCDNiKP w zakładce DOBRE PRAKTYKI.
 
Opracowała:
Grażyna Adamiec, nauczyciel konsultant
 
środa, 26. Styczeń 2022
sobota, 31. Grudzień 2022