XIII ŁÓDZKI FESTIWAL BIBLIOTEK SZKOLNYCH - uczniowie gimnazjów

Nr szybkiej informacji: 
142
Adresat: 
uczniowie gimnazjów
Informacja o wydarzeniu: 

XIII ŁÓDZKI FESTIWAL BIBLIOTEK SZKOLNYCH

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

 

XIII Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych tuż, tuż…Zapraszamy do udziału!

 

Tradycyjnie kwiecień będzie świętem wszystkich bibliotek szkolnych naszego miasta. Organizatorem festiwalu jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Odpowiedzialne za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu są: Bogusława Walenta i Czesława Siewierska przy współudziale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Biblioteki Pedagogicznej, Biblioteki Pedagogicznej, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Łodzi, Rady Programowej Festiwalu: Publicznego Gimnazjum nr 10 w Łodzi, Publicznego Gimnazjum nr13 w Łodzi, Publicznego Gimnazjum nr 34 w Łodzi. Hasło festiwalowe brzmi:

 

 

Czytanie wyróżnia

 

Uczniowie gimnazjów wezmą udział w Konkursie Czytam i rozwijam wyobraźnię. Mają oni za zadanie wykonać projekt obwoluty na ulubioną książkę.

Na gali finałowej spotkamy się 10 kwietnia 2014 r. o godz. 1300w Klubie Nauczyciela
ul. Piotrkowska 137

Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu inspirować będzie do twórczego działania, przygotuje uczniów do odbioru i aktywnego uczestnictwa w kulturze. Organizatorzy festiwalowych finałów postarają się o pozyskanie sponsorów, aby trud uczniów był doceniony i nagrodzony.

Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnych zmaganiach i festiwalowych szaleństwach.

Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszenia znajdują się na naszej stronie www.wckp.lodz.pl w zakładce konkursy - konkursy interdyscyplinarne.

20 listopada 2013r. o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 3 ul. Zacisze 7/9 odbędzie się konferencja poświęcona XIII Festiwalowi Bibliotek Szkolnych adresowana do nauczycieli bibliotekarzy gimnazjów.

 

Opracowały:

Bogusława Walenta

Czesława Siewierska

Organizator: 
Bogusława Walenta, Czesława Siewierska