XI Weekend z Technologią Informacyjną „Edukacja na wirtualnej ścieżce”

Aktualności

Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół i nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjnej w pracy zawodowej do udziału w XI Weekendzie z Technologią Informacyjną. 19 i 20 marca 2021 roku już po raz drugi spotkamy się w przestrzeni wirtualnej usługi Teams. Hasło dwudniowego spotkania, organizowanego przez Ośrodek Nowoczesnych Technologii Informacyjnych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, tym razem brzmi: „Edukacja na wirtualnej ścieżce”. Honorowym gościem sesji plenarnej będzie profesor Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który w swoim wystąpieniu odpowie na pytanie „Co jest ważne w edukacji zdalnej?” Warsztaty przeprowadzą trenerzy ŁCDNiKP, nauczyciele innowatorzy, autorzy podręczników i zaproszeni eksperci. Szczególną uwagę zwrócimy na problematykę zdalnego kształcenia. Porozmawiamy także o kodowaniu i programowaniu na każdym poziomie edukacyjnym, poznamy tajniki robotów mobilnych, projektowania 3D, napędu hybrydowego.

XI Weekend z Technologią Informacyjną rozpocznie się 19 marca, w piątek, o godz. 12.30 pierwszą turą warsztatów. O godz. 14.15 nastąpi część plenarna spotkania, która potrwa do godz. 15.30. Po krotkiej przerwie zaprosimy uczestników na kolejne dwie tury warsztatów: o godz. 15.45 i o godz. 17.30.

20 marca, w sobotę, również odbędą się trzy tury warsztatów: o godz. 9.00, 10.45 i 12.30. Wiosenną edycję Weekendu z Technologią Informacyjną zakończymy spotkaniem podsumowującym, zaplanowanym na godz. 14.00.

Partnerem strategicznym XI Weekendu z Technologią Informacyjną jest firma Microsoft, natomiast partnerem technologicznym firma AGRAF. Ponadto towarzyszyć nam będą firmy: Vision Distribution, Cortland, Synapia, Wydawnictwo Nowa Era, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Fundacja Widzialni.

Harmonogram i tematyka warsztatów, rejestracja oraz dodatkowe informacje organizacyjne są udostępnione na stronie internetowej Weekendu z Technologią Informacyjną (https://weekend.wckp.lodz.pl). W przypadku pytań prosimy o kontakt z Ośrodkiem Nowoczesnych Technologii Informacyjnych ŁCDNiKP - tel. 42 678-69-84. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, można rejestrować się przez stronę https://weekend.wckp.lodz.pl 
lub bezpośrednio przez poprzez link https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=tDISDcA7nkOWIxZ-dMY3Fzwo_GNKauVKk14jkgqcj_pUNUpZVDJWSDRHOVYwS0tROVVBWDZNRU5FVy4u ,

link skrócony: http://bit.do/weekend2021 

 albo przez kod QR.
Link do rejestracja na Weekend z Technologią - kod QR
Podczas rejestracji należy wybrać warsztaty, w których chcą Państwo uczestniczyć. Zapraszamy, w programie XI Weekendu z Technologią Informacyjną „Edukacja na wirtualnej ścieżce” każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie!