Minecraft Education

Aktualności

Nauczyciele na całym świecie stoją w obliczu zamknięcia szkół, mamy nadzieję, że  Minecraft: Education Edition może nie tylko wspierać kształcenie na odległość, ale także inspirować uczniów do pozostania zmotywowanymi i zaangażowanymi. 

 

Wyzwanie to stanowi okazję do wspólnego uczenia się w ramach realizacji projektu, jednocześnie zachęcając uczniów do rozwiązywania trudnych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem i integracją w Minecraft: Education Edition. Następnym krokiem jest podzielenie się wypracowanymi rozwiązaniami z szerszą społecznością. Uczniowie mogą pracować nad swoim projektem przez kilka tygodni, co może stanowić alternatywę dla codziennych zajęć, gdy szkoła jest zamknięta.

 

Rozpocznij teraz i pobierz narzędziownik Minecraft Challenge Toolkit (w języku polskim) jest to przewodnik do prowadzenia wyzwania Minecraft w Twojej szkole. Zestaw ten zawiera:

  • Przykładowe kierunki realizacji wyzwania>>do pobrania
  • Przykładową broszurę, którą możesz wysłać do rodziców i wychowawców zapraszając do udziału w wyzawaniu >>do pobrania
  • Szablon wiadomości e-mail do rodziców i wychowawców >>do pobrania

 

Ważne! Niedawno ogłosiliśmy, że każdy edukator lub student posiadający ważne konto Office 365 dla Edukacji może uzyskać bezpłatny dostęp do Minecraft: Education Edition do końca czerwca, aby wspierać szkoły i edukatorów w czasie zamknięcia placówek. Wydaliśmy również zestaw narzędzi do zdalnego nauczania z ponad 100 lekcjami orzy użyciu Minecraft i pomysłami na projekty.

Szczegóły na stronach:

              - ogłoszenie na blogu https://aka.ms/remote-learning-blog

              - remote learning toolkit z ponad 100 lekcjami I pomysłami na projekty w Minecraft (ENG).