KURS DOSKONALĄCY DLA NAUCZYCIELI z ŁODZI W RAMACH GRANTÓW KURATORA OŚWIATY 2015

Adresat:
Nauczyciele z Łodzi
Informacja o wydarzeniu:

ZDROWE ŻYWIENIE I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA A ROZWÓJ INTELEKTUALNY, EMOCJONALNY I SPOŁECZNY UCZNIÓW

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego organizuje 20 godzinny kurs doskonalący w ramach środków Kuratora Oświaty na doskonalenie nauczycieli w 2015 r. Organizatorem jest doradca metodyczny pracowni edukacji przyrodniczej i prozdrowotnej Maciej Matczak. Kurs kierowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół z Łodzi. Szkolenie jest bezpłatne.

Kurs służy doskonaleniu umiejętności nauczycieli w planowaniu koordynowaniu i organizowaniu działań ukierunkowanych na budowanie strategii zdrowego żywienia i aktywności uczniów w szkole oraz na podejmowanie działań zapobiegających otyłości dzieci i młodzieży.

W programie kursu :

• Rola i zadania szkoły w kształtowaniu u uczniów nawyków: aktywności fizycznej i zdrowego żywienia
  • Znaczenie aktywności fizycznej i zdrowego odżywienia dla rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży
  • Formy współpracy ze środowiskiem w zakresie budowaniu szkolnej strategii kształtowania „zdrowych” nawyków uczniów
  • Profilaktyka i wsparcie uczniów z zaburzeniami odżywiania (bulimia, anoreksja) oraz nadwagą i otyłością u dzieci i młodzieży

Zajęcia dla nauczycieli łódzkich szkół odbywać się będą w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego ul. Kopcińskiego 29 w dniach:

19, 26 października i 2, 9 listopada 2015 r. godziny 1519 sala 210.

Warunkiem ukończenia kursu i uzyskania zaświadczenia jest:

• 90% frekwencji na zajęciach i aktywne w nich uczestnictwo,
  • wykonanie zadań określonych w programie kursu i zaprezentowanie ich grupie

Kurs prowadzić będą doradcy metodyczni Ewa Sprawka i Maciej Matczak (koordynator).

Wszystkich zainteresowanych udziałem, prosimy o przesłanie na adres ŁCDNiKP wypełnionej i podpisanej przez dyrektora szkoły Karty zgłoszenia do dnia 30 września 2015. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (25) o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wszyscy zakwalifikowani zostaną powiadomieni telefonicznie, dlatego prosimy o podanie na Karcie zgłoszenia numeru telefonu kontaktowego. Dodatkowych informacji udziela Pan Maciej Matczak tel. 605 200 006 ; matczak@toya.net.pl

Uwaga!

Prosimy Dyrektorów o umożliwienie zakwalifikowanym nauczycielom udziału we wszystkich zajęciach.
W przypadku wysłania Karty zgłoszenia i późniejszej rezygnacji nauczyciel zobowiązany jest do niezwłocznego (przed terminem pierwszych zajęć), powiadomienia koordynatora w celu umożliwienia uczestnictwa w kursie innej osobie.

Opracował:

Maciej Matczak