KONKURS LITERACKI Oto dom mój: cztery ściany wiersza…

Nr szybkiej informacji: 
157
Adresat: 
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Informacja o wydarzeniu: 

KONKURS LITERACKI

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
    Oto dom mój: cztery ściany wiersza…

 

Serdecznie zapraszamy uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie Literackim wpisującym się w obchody Roku Tuwima. Mogliśmy uczestniczyć w licznych konkursach recytatorskich, fotograficznych i filmowych,  quizach, projektach, grach dydaktycznych czy miejskich poświęconych temu łódzkiemu poecie.
Konkurs Literacki ŁCDNiKP oraz Domu Literatury w Łodzi kierujemy do uczniów zainteresowanych poezją, pisaniem wierszy, próbujących własnych sił w ich tworzeniu –
do tych, którzy idą śladami takich mistrzów jak Julian Tuwim. Poszukiwanie właściwych słów dla wyrażenia własnych myśli, uczuć, opisania otaczającego świata to wielka przygoda,
ale też trudna sztuka. Tuwima fascynowało słowo – jego brzmienie i pochodzenie, potrafił się nim bawić albo celnie uderzyć. Skupiał uwagę na tym, co zwykłe, codzienne. Pisał o wszystkim: zgubionych okularach, bukietach kwiatów, łódzkich tramwajach, zrywaniu czereśni, podlewaniu kwiatków w oknach czy zrywaniu kartek z kalendarza, ale też o pogrzebie prezydenta Narutowicza. Wiersze Tuwima inspirują do własnych poetyckich poszukiwań. Czekamy na wiersze pisane przez uczniów. Można je przysyłać do 28 listopada 2013 r.
(adres: sztombkae@gmail.com). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu zamieszczonym na stronie Pracowni Edukacji Humanistycznej ŁCDNiKP: www.peh.wckp.lodz.pl .

 

Opracowała                                 

Ewa Sztombka                        

Organizator: 
Ewa Sztombka