EDUKACJA MŁODZIEŻY I SPOŁECZEŃSTWA W ZAKRESIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

Nr komunikatu:
Autor:
Dorota Zielińska

EDUKACJA MŁODZIEŻY I SPOŁECZEŃSTWA W ZAKRESIE
SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

Edukacja ekologiczna jest ważnym elementem działalności szkół i placówek oświatowych. Wszystkie podejmowane działania powinny być  spójne z polityką ekologiczną państwa, oczekiwaniami  społecznymi w dążeniu do poprawy środowiska naturalnego i komfortu życia ludzi. Bardzo ważne jest upowszechnianie i utrwalanie nowych modeli postępowania, zachowania sprzyjających ochronie środowiska. Ponieważ w ostatnim czasie bardzo dużo zmian nastąpiło w organizacji i zasadach selektywnej zbiórki odpadów należałoby z uczniami omówić nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów obowiązujące w gminie i w kraju.

Wszystkie istotne informacje o zmianach jakie zostały wprowadzone, miejscach odbioru poszczególnych odpadów, zasad segregacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.czystemiasto.uml.lodz.pl. Na stronie tej zamieszczony jest szczegółowy wykaz oraz ulotka informacyjna precyzująca  co, jak segregować oraz gdzie dostarczać odpady.

Aby ułatwić nauczycielom prowadzenie w szkołach akcji informacyjnej o zasadach segregacji odpadów  opracowano również dwa materiały na te potrzeby:

- Ulotkę o zasadach segregacji odpadów

- Prezentację w Power-Point pod nazwą Rady na odpady czyli segregujemy odpady.

Zachęcamy nauczycieli i szkoły do prowadzenia zajęć, pogadanek na ten temat i wykorzystania opracowanych materiałów, które umieszczono w Internecie na stronie Centrum  pod adresem: http://ooidkz.wckp.lodz.pl/content/pracownia-edukacji-ekologicznej.

Ponadto materiały te można znaleźć  pod adresem: www.wckp.lodz.pl w zakładce Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Pracowni Edukacji  Ekologicznej.

Mamy nadzieję, że przygotowane dokumenty przyczynią się do podniesienia wiedzy w zakresie zmian dotyczących prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów i ułatwią młodym oraz dorosłym stosowanie nowych zasad w praktyce życia codziennego.

Opracowała:

Dorota Zielińska