Craft (and) Artisan Skills (for) Co-operative And Digital Enterprise and Innovation Gains

Rozwój kompetencji mikroprzedsiębiorstw rzemieślniczych w zakresie innowacji opartych na współpracy i cyfrowych rozwiązań biznesowych

(skrót CASCADE)

Projekt realizowany w ramach programu ERASMUS +

Lider projektu: Lancaster University (Wielka Brytania)

Partnerzy: The Good Things Collective (Wielka Brytania), University of Lodz (Polska), Associazione “Submeet-incontrarsi per crescere” (Włochy), Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (Polska), Druzhestvo Znanie (Bułgaria), Rural Hub (Irlandia)

Okres realizacji:  2020.09.01 – 2023.08.31

Cel główny:

Cele projektu CASCADE obejmują uczenie się cyfrowe na rzecz rozwoju biznesu (ceny, rynki cyfrowe, marketing cyfrowy, kanały sprzedaży itp.), innowację i zrównoważoną (zamkniętą pętlę) produkcję wraz z uczeniem się międzypokoleniowym, doradztwo zawodowe dla młodych ludzi zainteresowanych rzemiosłem i stworzenie nowej sieci umożliwiającej pracownikom rzemieślniczym i rzemieślniczym łączenie się z nowymi rynkami ich produktów.

Opis:

Projekt CASCADE to trzyletni europejski projekt badawczy, kierowany przez Lancaster University, z sześcioma dodatkowymi partnerami z innych branżowych organizacji specjalistycznych z całej UE. Wszyscy partnerzy, z którymi współpracujemy, zbudowali sieci z różnymi rzemieślnikami, artystami i producentami rzemieślniczymi.

Planowane innowacyjne produkty projektu obejmują rzemieślnicze międzypokoleniowe warsztaty z wystawami współtworzonych dzieł oraz kompleksowy pakiet nauczania innowacji, obejmujący projektowanie, marketing, model biznesowy i innowacje w zakresie dostaw. Projekt skupia się na tym temacie, ponieważ bierze pod uwagę znaczenie sektora rzemiosła i rzemieślników w przyczynianiu się do gospodarki niskoemisyjnej z istotnymi wynikami wytyczającymi trasy niskoemisyjnej, bezodpadowej produkcji, aby umożliwić sektorowi rzemieślniczemu i rękodzielncizemu, aby wprowadzać innowacje w tej dziedzinie oraz wykorzystywać swoje referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju we wprowadzaniu na rynek swoich produktów.

Rezultaty:

Rzemieślnicze warsztaty międzypokoleniowe z wystawami współtworzonych dzieł.

Kompleksowy pakiet szkoleń w zakresie innowacji, obejmujący projektowanie, marketing, model biznesowy i innowacje w zakresie dostaw dla sektora rzemieślniczego i rękodzielniczego..

Wspieranie innowacji, aby pomóc temu sektorowi w budowaniu prężności.

Produkty:

• Zadanie IO1: Współtworzony przez partnerów pakiet rozwoju biznesu cyfrowego uczenia się dla sektora rzemieślniczego/rękodzielniczego

• Zadanie IO2: Program nauczania innowacji dostosowany do sektora rzemieślniczego i rękodzielniczego

• Zadanie IO5: Zestaw narzędzi dla usług doradztwa zawodowego i poradnictwa dotyczących możliwości w sektorze rzemieślniczym i rękodzielniczym

• Zadanie IO6: Zestaw narzędzi dla rzemieślników i rzemieślników umożliwiający efektywne planowanie skutecznego zasięgu (wirtualnego i rzeczywistego)

• Zadanie IO7: Kaskadowe innowacje w zakresie zrównoważonego rozwoju i produkcji w obiegu zamkniętym/okrężnym: cyfrowy program nauczania i zestaw narzędzi dla sektora rzemieślniczego i rękodzielniczego.

Wartość projektu: 376 590,00 EUR

Dofinansowanie projektu z UE: 376 590,00 EUR