Wznowione kursy „Administracja szkolnym kontem Office 365”

Nr szybkiej informacji: 
39
Adresat: 
Nauczyciele, dyrektorzy
Informacja o wydarzeniu: 

Informujemy, że zostały wznowione kursy dla tych osób pełniących rolę szkolnych administratorów kont Office 365, którzy do tej pory nie skorzystali z tego typu usług. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych kursach wszystkich administratorów nowo powołanych szkół i przedszkoli, nowych administratorów, którzy zostali powołani w bieżącym roku szkolnym oraz administratorów szkół i placówek oświatowych, które jeszcze nie rozpoczęły wdrożenia usług Office 365.

Informujemy jednocześnie, że uczestnicy zajęć będą mieli możliwość rozpoznania architektury chmury cyfrowej. Poznają procesy administracyjne, szczególnie dotyczące zakładania, usuwania i administrowania kontami oraz rozpoznania sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w sieci dla użytkowników szkolnego konta Office 365.

Założono, że uczestnicy będą pracować na kontach szkolnych. Dlatego wskazane jest wcześniejsze założenie konta szkolnego Office 365,zgodnie z instrukcją przesłaną przez Pana Jarosława Pawlickiego – wicedyrektora Wydziału Edukacji UMŁ. W przypadku problemów z założeniem szkolnego konta Office 365 prosimy o kontakt z Ośrodkiem Nowoczesnych Technologii Informacyjnych ŁCDNiKP, tel. 42 6783378 lub zgłoszenie problemu korzystając z linku do https://bit.ly/2xKBKbW

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o wybór jednego z dwóch terminów (9.10.2018 lub 11.10.2018) i zarejestrowanie się na stronie http://rejestracja.wckp.lodz.pl.W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z OśrodkiemNowoczesnych Technologii Informacyjnych – tel. 42 678-69-83. Po wyczerpaniu miejsc zostaną zaproponowane kolejne terminy. Kursy odbywają się w godzinach 9.00 – 15.00.

Opracowała:

Anna Koludo

Organizator: 
Anna Koludo