Lodzermenscha przemysłowy język postępu

Nr szybkiej informacji: 
37
Adresat: 
zainteresowane osoby
Informacja o wydarzeniu: 

Jak wyglądała rzeczywistość pierwszych łódzkich przedsiębiorców? Jakie – zapomniane już dziś – profesje występowały w Łodzi przemysłowej w epoce jej kształtowania się i burzliwego rozwoju? Jak się robiło karierę w fabrycznym mieście? Dowiedzą się tego uczestnicy warsztatów metodycznych, organizowanych przez Muzeum Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego dla nauczycieli wszystkich typów szkół.

Spotykamy się 9 października o godz. 16.00 w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 (wejście od ul. Zachodniej). Nie tylko porozmawiamy o dawnej Łodzi, ale także… zagramy w karty. Podczas warsztatów zostanie bowiem zaprezentowana  i przetestowana – jako niekonwencjonalne narzędzie edukacyjne - gra karciana przygotowana we współpracy z łódzkimi historykami  i językoznawcami: „Lodzermenscha przemysłowy język postępu”.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zarejestrowanie się przez stronę                               www.wckp.lodz.pl, zakładka zgłoszenia elektroniczne. Zajęcia są bezpłatne.

 Serdecznie zapraszamy

Opracowała:

Barbara Wrąbel

Organizator: 
Barbara Wrąbel