My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy

Nr szybkiej informacji: 
230
Adresat: 
Dyrektorzy i nauczyciele
Informacja o wydarzeniu: 

W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości 
Narodowy Bank Polski pragnie wyróżnić i dofinansować inicjatywy szkolne poświęcone obchodom tego ważnego dla nas wszystkich święta.

Z tej okazji ogłasza konkurs grantowy na realizację wydarzenia szkolnego pod hasłem:

My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i organizacji wydarzenia szkolnego poświęconego popularyzacji największych polskich osiągnięć ekonomicznych i gospodarczych po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Chodzi o to, aby innowacyjne rozwiązania, które przyczyniły się do gospodarczego rozwoju Polski, przejawy przedsiębiorczości, wynalazki i kluczowe inwestycje, o których musimy pamiętać, stały się źródłem inspirującej wiedzy dla młodego pokolenia. Dokonania ekonomiczne Polski              z minionych 100 lat są jednocześnie doskonałą okazją do przygotowania niekonwencjonalnych, budzących zainteresowanie uczniów obchodów Święta Niepodległości w Państwa szkołach.

Spośród zgłoszonych propozycji NBP wybierze 100 projektów. Maksymalne zaangażowanie środków NBP w projekt to 5000 zł.

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie www.nbp.pl/konkursy. Wypełniony wniosek o dofinansowanie, stanowiący załącznik nr 1 do regulaminu, należy przesłać na adres mlodziez@nbp.plTermin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 lipca 2018 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

 

Opracowała:

Małgorzata Bartosiak
doradca zawodowy    

Organizator: 
Małgorzata Bartosiak