Weekend z Technologią Informacyjną “Edukacja na wirtualnej ścieżce” (14 godz. / sesje połączone z warsztatami)

Nr szybkiej informacji: 
168
Adresat: 
Nauczyciele i dyrektorzy wszystkich typów szkół i placówek oświatowych
Informacja o wydarzeniu: 

 

XI Weekend z technologią informacyjną 

„Edukacja na wirtualnej ścieżce” 

 
Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół i nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjnej w pracy zawodowej do udziału w XI Weekendzie z Technologią Informacyjną „Edukacja na wirtualnej ścieżce”. 19-20 marca 2021 roku już po raz drugi spotkamy się w przestrzeni wirtualnej usługi Teams.  
Hasło dwudniowego spotkania, organizowanego przez Ośrodek Nowoczesnych Technologii Informacyjnych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, tym razem brzmi: „Edukacja na wirtualnej ścieżce”.  Honorowym gościem sesji plenarnej XI Weekendu z Technologią Informacyjną będzie Profesor Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który w swoim wystąpieniu odpowie na pytanie „Co jest ważne w edukacji zdalnej”.  
Warsztaty przeprowadzą trenerzy ŁCDNiKP, nauczyciele innowatorzy, autorzy podręczników oraz zaproszeni eksperci. Szczególnie zwrócimy uwagę na problematykę zdalnego kształcenia, tradycyjnie porozmawiamy o kodowaniu i programowaniu na każdym poziomie edukacyjnym, poznamy tajniki robotów mobilnych, projektowania 3D, napędu hybrydowego. 
XI Weekend z Technologią Informacyjną rozpocznie się 19 marca w piątek, o godz. 12.30 pierwszą turą warsztatów. Po nich, o godz. 14.15 nastąpi część plenarna, która będzie trwała do godz. 15.30. Po chwili przerwy zaprosimy wszystkich uczestników na kolejne dwie tury warsztatów – o godz. 15.45 i o godz. 17.30. 20 marca, w sobotę, odbędą się również trzy tury warsztatów – o godz. 9.00, 10.45 i 12.30. Zakończenie wiosennej edycji Weekendu z Technologią Informacyjną planujemy na godz. 14.00, podczas spotkania podsumowującego.  
Podczas XI Weekendu z Technologią Informacyjną towarzyszyć nam będą firmy: Microsoft, AGRAF, Vision Distribution, Cortland, Synapia, Wydawnictwo Nowa Era, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Fundacja Widzialni.  
Partnerem strategicznym tego wydarzenia jest firma Microsoft, zaś technologicznym firma AGRAF.  
Harmonogram i tematyka warsztatów, rejestracja oraz dodatkowe informacje organizacyjne są udostępnione na stronie internetowej Link do strony weekend'u  
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Nowoczesnych Technologii Informacyjnych ŁCDNiKP–tel. 42 678-69-84. 
Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu edukacyjnym mogą już teraz rejestrować się poprzez stronę Weekendu z Technologią Informacyjną Informacyjnych lub bezpośrednio wykorzystując link:  
 
 
lub kod QR 
kod qr
 
 
 
 
 
 
Podczas rejestracji należy wybrać warsztaty, w których chcą Państwo uczestniczyć. Udział w Weekendzie jest bezpłatny
 
Zapraszamy, w programie XI Weekendu z Technologią Informacyjną „Edukacja na wirtualnej ścieżce” każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie! 
 
Opracowała:  
Lidia Aparta 
 
Planowany termin zajęć:: 
19-20.03.2021
Organizator: 
Lidia Aparta l.aparta@lcdnikp.elodz.edu.pl