Wyniki konkursów XVII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie

Nr komunikatu: 
15
Rok szkolny: 
2017/18
Autor: 
B. Langner

Pracowni Rozwoju czytelnictwa i Bibliotek Szkolnych 

rok szkolny 2017/2018

Wyniki konkursów XVII  Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych

Pokochaj czytanie

 

Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu:

Człowiek o złotym sercu, czyli bohater pozytywny w baśni , legendzie i powieści historycznej. 

 

Zakończyły obrady komisje konkursowe XVII  Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych Pokochaj czytanie. Jest to największa  w Łodzi impreza czytelnicza adresowana     do uczniów wszystkich typów szkół. W ramach festiwalu uczniowie przygotowali prace  dotyczące następujących tematów: 

Portret damy lub rycerza  w baśni i legendzie. ( Uczniowie szkół podstawowych kl.I-IV)

Perypetie człowieka o złotym sercu  w  powieści historycznej( Uczniowie szkół podstawowych kl.V-VII) 

Oto człowiek o złotym sercu(Uczniowie  gimnazjów)

Być jak Matejko(Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) 

Laureatów oraz opiekunów konkursów, organizatorów, członków Rady Programowej festiwalu zapraszamy na uroczystą galę podsumowującą XVII Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych   26 kwietnia 2018 r. o godz.11.00 w Teatrze Muzycznym

w Łodzi  przy ul. Północnej 47/51.

 

Lista laureatów XVII Festiwalu Bibliotek Szkolnych.

 

SZKOŁY PODSTAWOWE  KL.I-IV

Portret damy lub rycerza w baśni i legendzie. Prace plastyczne 

Miejsce 

Nazwisko i imię

Szkoła 

Opiekun 

I miejsce 

ANTONINA KORPIANIUK 

Szkoła Muzyczna 

 I i II st.im. H.Wieniawskiego  w Łodzi 

Anna Grzegorzewska 

II miejsce 

ADAM DOMAGALSKI

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna 

I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi 

Anna Grzegorzewska

II miejsce 

AMELIA DOMAŃSKA

Szkoła Podstawowa nr 12  im. Mariana Batki w Łodzi 

Aneta Niewiarowska 

III miejsce 

STANISŁAW KUMOREK

Szkoła Podstawowa nr 12 

 im. Mariana Batki  w Łodzi

Anetta Kasprzak vel Rosiak

III miejsce 

OSTAP KIKHTAN

Szkoła Podstawowa   nr 175

im. Henryka Ryla  w Łodzi 

Ewa Petrus

Dominika Bartoszek-Sowa

WYRÓŻNIENIE

DOMINIK OPAS

Szkoła Podstawowa  nr 58 

im. Melchiora Wańkowicza w Łodzi 

Anna Rzepkowska 

WYRÓŻNIENIE

MARTA PAŁKA

Szkoła Podstawowa   nr 111 w Łodzi 

Ewa Pęcherzewska 

WYRÓŻNIENIE

RANI THAP

Szkoła Podstawowa nr 23 

 im. Marii Bohuszewiczówny w  Łodzi 

Iwona Kaźmierczak

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA  KARCZEWSKA

Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi 

Ewa Petrus

Dominika Bartoszek-Sowa

WYRÓŻNIENIE

NATALIA CHAŁADAJ 

Szkoła Podstawowa nr 1 

im. Adama Mickiewicza w Łodzi 

Joanna Proszak 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA GLANC

Szkoła Podstawowa  nr 160

im. Powstańców Śląskich  w Łodzi 

Beata Klimczak

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY V-VII 

Perypetie człowieka o złotym sercu  w powieści  historycznej. Prezentacja PowerPoint 

Miejsce 

Nazwisko i imię

Szkoła 

Opiekun 

I

WITOLD DUTKIEWICZ

Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi 

Marta Wybrańczyk  

II

ADRIAN JANKOWSKI

Szkoła Podstawowa nr 160

im. Powstańców Śląskich w Łodzi 

Izabela Frankowska 

III

MILENA KOLEBSKA

Szkołą Podstawowa nr 206  w Łodzi 

Krystyna Janik 

 

GIMNAZJA

 Oto człowiek o złotym sercu . Słuchowisko radiowe 

Miejsce 

Nazwisko i imię

Szkoła 

Opiekun 

I miejsce

AGATA LESIAK 

 

MARTYNA STEMPIEŃ 

Publiczne Gimnazjum

im. Wł. St. Reymonta  w Wiączyniu Dolnym 

Natalia Jagiełło

 

 

II miejsce

JOANNA FISIAK

 

KAROLINA 

POPIOŁKIEWICZ 

 

FILIP  NAPIERAJ

Publiczne Gimnazjum nr 24 

im. Gen. J. Wybickiego  w Łodzi 

Mariola Szczęsna 

 

Mirosław Malinowski 

III miejsce

Nie przyznano 

Nie przyznano

Nie przyznano

 

WYRÓŻNIENIE

ALEKSANDRA SOBCZYŃSKA

 

NATALIA NESTERENKO 

Publiczne Gimnazjum nr 2

im. Królowej Jadwigi   w Łodzi 

Teresa Danek 

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

 Być jak Matejko. Fotografia żywego obrazu inspirowanego wybraną powieścią historyczną. 

Miejsce 

Nazwisko i imię

Szkoła 

Opiekun 

I miejsce 

JUSTYNA STELMASZCZYK

Zespół Szkół Poligraficznych 

im. Mikołaja Reja  w Łodzi 

Katarzyna Kurzesińska

 

Małgorzata Stratyńska

II miejsce

PATRYCJA MUSZYŃSKA

II Liceum Ogólnokształcące

im. Gabriela Narutowicza w Łodzi 

Anna Dobrowolska

III miejsce

KAROLINA ZABOROWSKA

XXVI Liceum Ogólnokształcące

im. Krzysztofa Baczyńskiego w Łodzi 

Anna Horwat

 

Lucyna Sychowska 

Wyróżnienie 

DOMINIKA STYCZEŃ 

XXIL Liceum Ogólnokształcące

im. B. Prusa w Łodzi 

Aleksandra               Jawis-Polanowska

Wyróżnienie

MATEUSZ WOJTASZEWSKI 

XXIX Liceum Ogólnokształcące

im. hm Janka Bytnara „Rudego” w Łodzi 

Ewa Baran 

 

 

Opracowały:

 

Barbara Langner 

– konsultant ŁCDNikP 

 

Grazyna Bartczak-Bednarska

 – doradca metodyczny ŁCDNiKP 

 

Pracownia Promocji  Czytelnictwa 

i Bibliotek Szkolnych

 

środa, 11. Kwiecień 2018
wtorek, 31. Lipiec 2018