I KONKURS NA FILMIK PT. „WAKACJE W ŁODZI”

Zapraszamy do wzięcia udziału w I edycji konkursu na filmik pt. "Wakacje w Łodzi", odbywającego się w dniach 6 VII - 31 VIII 2015 roku. Młodzieżowa Rada Miejska zachęca wszystkich do zabawy, w której każdy z nas może odkryć w sobie duszę reżysera i aktora w jednej osobie.

Celem tego przedsięwzięcia (oprócz wyśmienitej zabawy) jest promowanie aktywnego spędzania czasu w mieście w okresie wakacyjnym, ukazanie ciekawych miejsc oraz rozwijanie twórczości wśród młodzieży.

HARMONOGRAM KONKURSU:

1.  6 VII - 31 VIII – zgłoszenie udziału w konkursie - prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy wysłać drogą mailową na adres: mrmkonkurswakacjewlodzi@gmail.com z tytułem wiadomości "Wakacje w Łodzi"
  2.  1IX - 10 IX – weryfikacja filmów przez Organizatora
  3. 10 IX – publikacja filmów zweryfikowanych przez Organizatora
  4. 10 IX - 9 X - głosowanie internautów i obrady Jury
  5. 12 X - uroczysta gala, podczas której odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, umieszczenie wyników na stronie MRM oraz na Fanpage'u na Facebooku

WAKACYJNY FILMIK

5 minutowy film może być zapisem chwil, ciekawej sytuacji lub zabawnej historii, nakręcony spontanicznie lub aranżowany. Młodzieżowa Rada Miejska oczekuje od autorów kreatywnych i nowatorskich pomysłów. Należy pamiętać, by elementy przedstawione w filmie wywoływały jednoznaczne skojarzenia z Łodzią i pokazywały jak miasto inspiruje, przyciąga i zachwyca osoby spędzające w nim wakacje.

• Sprzęt, który wykorzystuje autor jest dowolny. Technologia dowolna.
  • Podkład dźwiękowy, występowanie napisów czy forma filmiku niemego zależą od inicjatywy autora.

UDZIAŁ W KONKURSIE JEST BEZPŁATNY!

Należy jednak mieć na uwadze, iż film musi być autorstwa zgłaszającej osoby. Uczestnicy mogą zgłosić do konkursu tylko jeden film  i musi on spełniać wszystkie wymogi regulaminu. Regulamin do pobrania na stronie : www.mrm.uml.lodz.pl

NAGRODY:

Trzem najlepszym filmom wybranym przez jury zostaną przyznane nagrody. Nagrodą główną jest kurs języka w pełnym zakresie ufundowany przez Panią Bożenę Ziemniewicz (dyrektor British Centre). Dodatkowo nagrody zostaną przyznane również dla najlepszego filmu w kategoriach: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie. Zostanie także wyłoniony przez internautów portalu Facebook zwycięzca nagrody publiczności. W konkursie oprócz nagrody głównej przewidziano dodatkowo wiele innych nagród.

Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi

ul. Piotrkowska 104 90-926

Łódź

www.mrm.uml.lodz.pl